2013/08/23

ŻYWIENIE, ĆWICZENIA I PIERWSZY TRENING SZCZENIĘCIAPRAWIDŁOWE ŻYWIENIE

Pierwszy rok ma podstawowe znaczenie dla dalszego życia psa, a to bezpośrednio wiąże się z podawaną karmą.

 • SPOSÓB ŻYWIENIA
Sposób żywienia młodego szczeniaka ma bezpośredni wpływ na jego wzrost i rozwój, dlatego tak ważne jest, aby w pokarmie znajdowały się wszystkie niezbędne witaminy oraz składniki mineralne i odżywcze.

 • DLACZEGO DOBRE KARMY (SUPER PREMIUM) ?
Karmy klasy super premium są odpowiednio zbilansowane, zawierają najwyższej jakości składniki, bez zbędnych wypełniaczy.
Istotna jest strawność karmy oraz wysoka zawartość mięsa odpowiadająca naturalnej diecie psa.
Przy wyborze karmy należałoby zwrócić uwagę na zawartość naturalnych przeciwutleniaczy oraz DHA wspomagających rozwój wzroku i mózgu, składników mineralnych i witamin wpływających na proces wzrostu, gęstą strukturę kostną i zdrowe zęby.


ĆWICZENIA I TRENING SZCZENIĘCIA
Ogromne znaczenie dla relacji z psem jest odpowiednio wczesne ustalenie wzajemnych zasad. Trening natomiast wzmacnia relacje miedzy człowiekiem a zwierzęciem.

 • TRESURA SZCZENIĄT
Najlepszym sposobem treningu dla młodego psa jest szkolenie dla szczeniąt.
Pomaga ono nauczyć szczeniaki reagowania na polecenia, a tym samym je kontrolować.
Szczeniak będzie czuł się bezpieczny i pewny siebie, jeśli będzie wiedział, czego od niego oczekujemy.
Kiedy szczeniak wejdzie w okres buntu młodzieńczego (od ok. sześciu miesięcy do roku życia), potrzebne może być szkolenie przypominające, aby odzyskać kontrolę.

 • PODSTAWOWA DYSCYPLINA
 Bądźmy konsekwentni w tym, co mówimy i robimy.
 Pamiętajmy, że psy mają krótką pamięć
 Poprawiajmy szczeniaka, kiedy jego zachowanie jest niewłaściwe, nagradzajmy kiedy właściwe.
 Unikajmy kar fizycznych.

 • PRZEŁAMYWANIE ZŁYCH NAWYKÓW
Wiele problemów z zachowaniem - wyskakiwanie, warczenie, szczekanie lub gryzienie wynika ze złych nawyków, którym można zapobiec poprzez odpowiednie szkolenie.

 • DOMOWA TRESURA SZCZENIAKA
Domowe szkolenie rozpoczyna się od pierwszego dnia pobytu w nowym domu. Aby wyrobić przyzwyczajenia wyprowadzaj szczeniaka rano zaraz po przebudzeniu, po drzemce, natychmiast po jedzeniu i piciu oraz przed snem.
W ten sposób można wyszkolić prawie wszystkie szczeniaki w ciągu miesiąca. Konieczna jest konsekwencja, ponieważ szczeniak szybko przyzwyczaja się do stałych pór wychodzenia .

 • WPADKI
Jeśli szczeniakowi przydarzy się zabrudzić w domu, należy go natychmiast wyprowadzić. Łagodna reprymenda zadziała tylko wówczas, jeśli zostanie przylapany na gorącym uczynku (będzie mógł skojarzyć dlaczego jesteśmy niezadowoleni).

 • ĆWICZENIA I SZTUCZKI
Ćwiczenia i sztuczki są ważne dla psychicznego i umysłowego zdrowia zwierzęcia.
Utrzymanie kondycji zapobiega otyłości i związanych z nią zaburzeń zdrowia, a prowadzone regularnie ćwiczenia uczą zachowań społecznych i zapobiegają złym nawykom. 
Szczeniaki uwielbiają ćwiczenia , ale nie można przetrenować psiaka. Może to mieć negatywny wpływ na jego wzrost i rozwój.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz