2013/08/22

SZCZĘŚLIWY POCZĄTEK W NOWYM DOMUZ chwilą przyniesienia szczeniaka do nowego domu, rozpczyna się nowy etap w jego życiu, który zadecyduje co całym dorosłym życiu.
Dlatego warto mieć na uwadze pewne sprawy, które uciekają z pamięci nowemu opiekunowi. W cyklu SZCZĘŚLIWY POCZĄTEK opowiem o tym co istotne, zainteresowani mogą sięgnąć do starszych postów - poradnik dla właścicieli szczeniąt husky .

 • IMIĘ
Szczeniak szybko nauczy się rozpoznawać fonetyczne brzmienie swojego imienia, ale musisz pamiętać, że szybciej się go nauczy jeżeli będzie ono stosunkowo krótkie. Hodowcy nadają szczeniakom imiona nie zawsze łatwe do zapamiętania. Moja księżniczka jest DERMIKĄ GENESIS, wołam ją Dermika i przychodzi.

 • IDENTYFIKACJA
 Co roku gubią się tysiące psów, więc identyfikacja jest koniecznością.

 Na identyfikatorze przymocowanym do obroży  można umieścić swoje nazwisko i adres zamieszkania, imię psa, numer telefonu.

Można  wykorzystać adresówkę

 
 Można pomyśleć także o umieszczeniu mikrochipu. Informacje o chipach i o możliwościach ich wprowadzenia są dostępne u lekarza weterynarii. Nasza DERMIKA chip ma, jest on umiejscowiony na szyi po lewej stronie.

 • MISKA NA JEDZENIE I WODĘ
Polecam miski ze stali nierdzewnej, dwie - na wodę i karmę. Powinny być trwałe i codziennie myte. Pies MUSI mieć, ZAWSZE stały dostęp do świeżej wody.

 • OBROŻA
Obroża powinna być ściśle dopasowana do szyi psa, ale w taki sposób żeby pomiędzy nią a ciało można było włożyć dwa palce.
Należy poluzować obrożę w miarę dorastania psa.
Nie polecam kolczatek. Sama używam obróżek z taśmy, które można wyprać.

 • DODATKI PIELĘGNACYJNE
Potrzebna będzie szczotka dla psów, oraz delikatny szampon.
Do wyczesania podszerstka u dorosłego psa używam takich szczotek


Dla szczeniaka dobra będzie szczotka dwustronna, do przyzwyczajania do czesania.

Potrzebny będzie obcinacz do pazurów. 


 • ZABAWKI
 Zabawki do żucia pomogą powstrzymać twojego towarzysza przed uznaniem, że meble lub buty nadają się do jedzenia. Dobre są zabawki typu KONG (poczytaj we wcześniejszych postach), którymi pies zajmuje się dłuższy czas.
Nie kupuj zabawek przypominających przedmioty, których nie chciał byś mu dać do zabawy np. buty. Związane sznury lub piłki świetnie nadają się do zabawy.
Unikaj zabaw zachęcających szczeniaka do walki z tobą - zabaw w przeciąganie.

 • LEGOWISKO
Powinno być wygodne i łatwe do utrzymania czystości . Przez pierwszych kilka nocy szczeniak może czuć się samotny i przestraszony, popiskiwać
Cicho grające radio lub tykanie zegara pomogą ukołysać go do snu.

 • POJEMNIK DO TRANSPORTU ZWIERZĄT LUB PASY BEZPIECZEŃSTWA
Zadbaj o bezpieczną drogę Twojego psa.
Jeśli dysponujemy dużym samochodem dobrym pomysłem transporter, klatka które łatwo umyć i które mają wyjmowane dno.
Mogą one również służyć jako miejsce do spania. 
Dobrym rozwiązaniem są pasy samochodowe dla psa
 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz