2013/01/08

21 FINAŁ WOŚP - PIES JAKI JEST KAŻDY WIDZI


Jak co roku od 21 lat zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. 
Tej zimy specjalnie dla dzieciaków i seniorów. 
Z WOŚPem tradycyjnie zagrają nasze psy.


Zapraszamy starsze przedszkolaki (5-6 latki) oraz dzieci ze szkoły podstawowej (klasy 1-3) do Miejskiego Zespołu Szkół  Nr 5 gdzie w godzinach 11-13 odbędą się zajęcia edukacyjne z psami.

W programie wezmą udział 2 miesięczne szczeniętaProgram jest realizowany w formie „pogadanki” przeplatanej z pokazem zabiegów pielęgnacyjnych, karmieniem, wyprowadzaniem psa. Uczymy jak nawiązać kontakt z czworonogiem, jak się z nim bezpiecznie bawić.

W trakcie zajęć omawiamy zagadnienia dotyczące zachowań psów, pokazujemy jaką postawę przyjąć w przypadku ataku.

Spróbujemy przełamać lęk przed kontaktem z psem z jednoczesną nauką zasad bezpiecznego postępowania ze zwierzętami.

Umożliwimy dzieciom odkrycie zasad komunikowania się w sposób niewerbalny na podstawie mowy ciała u psów.

Porównanie komunikacji niewerbalnej ludzi i zwierząt. Zwrócimy uwagę na odpowiedzialne postawy wobec zwierząt oraz konieczność wywiązywania się z zadań podejmowanych wobec psa.Za udział w programie przewidujemy niespodzianki dla dzieci - plansze do kolorowania i plansze z grą memory nawiązujące tematyką do omawianych zagadnień.Uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum zapraszamy na godzinę 15 na Jarmark Pogórzański.

W zależności od warunków pogodowych będzie można uczestniczyć w jeździe psim zaprzęgiem lub canicrossie (bieg z psem przypiętym do specjalnego pasa) czy przejażdżce wózkiem, który ciągną psy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz