2012/05/27

DZIEŃ MATKI

Przyjechały dzieci, zaraz robi się zamieszanie, ale nie narzekam ;)
Cieszę się na ich powroty.
Dostałam śliczny kwiat na Dzień Matki
Nazywa się EUSTOMA

A to co o niej wyczytałam

"W naturalnych warunkach rośnie  w Ameryce środkowej i północnej. Kwiaty bardzo delikatne w kolorze białym i fioletowym, umieszczone są na szczycie łodyg. Na jednej roślinie rozwija się od kilku, nawet do kilkudziesięciu kwiatów. Liście zielone i lekkim niebieskawym odcieniem są bardzo ozdobne. Dość duża ilość liści jak na roślinę tej wielkości sprawia dodaje jej uroku.

Kwiat ten uwielbia miejsca widne, z dużą ilością światła, słoneczne lub połcieniste. Najlepiej rośnie w temperaturze od 18 do 22 stopni. Lubi wilgotne podłoże, jednak nie wolno podlewać zbyt obficie. Może to grozić zmarnieniem i uschnięciem rośliny. Nie potrzebuje zbyt obfitego nawożenie. W zupełności wystarczy jak dwa razy w miesiącu do wody w czasie podlewania dodamy nawozu. Co roku po przekwitnięciu należy roślinę przesadzić do nieco większej donicy oraz wymienić ziemię.

Uprawiana jest jako roślina doniczkowa. Świetnie nadaje się na kwiat cięty i początkowo takie było jej zastosowanie. Jest jednym z najczęściej wybieranych kwiatów do bukietów ślubnych. Tworzy wspaniałe kompozycje z innymi kwiatami, a szczególnie z różami i narcyzami. Nadaje się do wazonów, dość długo zachowuje świeżość.

Roślina ta kwitnie w czerwcu i w sierpniu".

Córka znów się spóźniła, ale dłubie coś krzyżykami, dam jej czas, bo cieszę się, że następne pokolenie kontynuuje rodzinne tradycje robótkowe :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz