2012/09/03

CIĄŻA DZIEŃ 14-15-16 ZAGNIEŻDŻANIE SIĘ ZARODKÓW

1 WRZEŚNIA 2012 – SOBOTA DZIEŃ 14
Zarodki powoli zagnieżdżają się na ściankach macicy.
W zachowaniu suczki nie widać drastycznych zmian.
Chętnie spaceruje, nadal biega na krótkie dystanse.
Dzisiaj pierwszy dzień po przewie letniej zapięłam psy do wózka.
Taki lekki trucht, 1 km.
Poza tym spacer 7 km, ale do tego jest przyzwyczajona.


2 WRZEŚNIA 2012 – NIEDZIELA DZIEŃ 15
Zarodki zagnieżdżają się powoli.

Nadchodzące tygodnie będą bardzo ważne dla rozwoju każdego zarodka.
Dlatego tak istotne jest, by nie ingerować w tym okresie w organizm suczki. Wszystko może mieć wpływ na rozwój embrionów.

Dlatego w tym czasie suczka nie będzie szczepiona, odrobaczana. Zostało to zrobione przed planowaną ciążą. Nie będę podawać jej kropli przeciw pchłom i kleszczom. To środek chemiczny wcierany w skórę, więc nie ingeruję chemią.

Jedna nierozważna i nieprzemyślana decyzja może spowodować uszkodzenie rozwijającego się płodu.
Ponadto do 35 dnia ciąży zarodki mogą się wchłonąć, nawet jeżeli już się zagnieździły.

Ze względu na możliwą zwiększoną wrażliwość nie będę wprowadzała żadnych zmian w życiu, nadal dostaje Royal Canin dla psów dorosłych wieczorem a rano mięso lub ser. Czasem kość, jogurt.
Nie zmieniam jej na razie miejsca do spania, chociaż trakt porodowy i „sala noworodków” jak to nazywa moja córka są już gotowe.3 WRZEŚNIA 2012 – PONIEDZIAŁEK DZIEŃ 16
Zarodki już zagnieździły się w ściankach macicy.
Wielkość ich się podwoiła, nasze maleńskie siberianki mają około 1 mm, dla porównania zarodki ras małych np. jamników mają około 0.5 mm a troszkę większego beagla, około 0,8 mm.
Teoria mówi, że od drugiego tygodnia zaczynają się powiększać brodawki i przerzedzać włosy wokół sutków. Na razie tego nie zauważyłam, Aurora ma zimowe gęste futro, dzisiaj wieczorem będę ją kąpać więc się przyjżę.
Aurorka jest mocno zakurzona, ponieważ wczoraj było polowanie na jaszczurki, które mieszkają pod garażem, kopały suchą ziemię i są całe w pyle J.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz